Ziaja, kokosowa terapia skóry i zmysłów, krem do rąk

52 Comments


OBIETNICE PRODUCENTA:
Aktywnie pielęgnuje skórę narażoną na częsty kontakt z detergentami, wrażliwą na wiatr, mróz i zmiany temperatury. Regeneruje skórę zniszczoną nadmiernym opalaniem, również w solarium. Wyraźnie zmiękcza oraz wygładza skórę dłoni. Wzmacnia paznokcie, zmniejszając ich skłonność do rozdwajania się i łamania.

Zawiera:
- lipidy z orzecha kokosowego - podobne do substancji zawartych w skórze, zapewniają wysoką efektywność ochrony warstwy lipidowej naskórka; źródło NNKT bogatych w kwasy omega3 i omega6 niezbędnych do prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry,
- olej Canola - bogaty w fitosterole i tokoferole, odżywia i zmiękcza naskórek, posiada naturalny system autooksydacji, neutralizuje wolne rodniki, chroni przed szkodliwym wpływem UV oraz skutecznie łagodzi podrażnienia. 

Zapach mleczka kokosowego zapewnia przyjemne uczucie świeżości i podnosi komfort stosowania. 

SKŁAD:
Aqua - woda, rozpuszczalnik.

Cyclopentasiloxane (Cyklopentasiloksan) -  zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody.

Isopropyl Myristate - ciekły wosk. Emolient tzw. suchy. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu (np. pomadek na ustach), zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku. Plastyfikator sztyftu - nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych zawartych w kosmetykach. Lepiszcze substancja wiążąca składniki kosmetyków.

Steareth-2 - Substancja zwilżająca, renatłuszczająca.

Canola Oil - olej otrzymywany z rzepaku (Brassica napus) kanadyjskiego. Emolient tzw. tłusty - stosowany w formie nierozcieńczonej może powodować powstawanie zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, zmiękcza i wygładza.

Steareth-21 - substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni włosów i skóry.

Hydrogenated Coco-Glycerides - emolient.

Polyacrylamide - stosowany w preparatach różnego typu, np. w środkach czyszczących skórę, nawilżających, kremach, w produktach do makijażu i pielęgnacji włosów oraz produktów do pielęgnacji paznokci. Stosowany w produktach do ochrony przeciwsłonecznej, aby pomóc w zachowaniu ochrony przeciwsłonecznej na skórze po zanurzeniu w wodzie.

C13-14 Isoparaffi - pochodzenia chemicznego. Isoparaffin (izoparafina) to określenie węglowodorów, które są płynne, ponieważ posiadają w molekułach rozgałęzione łańcuchy. Otrzymywane syntetycznie poprzez przeróbkę ropy naftowej.
W kosmetykach znajduje zastosowanie jako rzadki lipid, lekko rozprowadzający się na skórze. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

Laureth-7 - niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja umiarkowanie hydrofilowa, nierozpuszcza się całkowicie w wodzie. Wrażliwa na zmiany pH - w niskim pH jest stabilna, w wysokim ulega rozpadowi (hydrolizie). Odporna na twardą wodę, zawierającą głównie jony wapnia i magnezu. Substancja zwilżająca - ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów. Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne lub elektrolity (np. chlorek sodu), dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli.

Sodium Polyacrylate - substancja bardzo higroskopijna - łatwo wiąże wodę. Jest w stanie wchłonąć kilkakrotnie więcej wody niż jego własna masa. Substancja filmotwórcza, tworzy na powierzchni skóry i włosów hydrofilowy film. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody, dzięki czemu nawilża, a także kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza. Substancja stosowana jako utrwalacz fryzury w preparatach do włosów. Lepiszcze - substancja wiążąca składniki kosmetyków wytwarzanych w formie stalej. Substancja stabilizująca emulsje (np. kremy), chroni kosmetyk przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość. Ponadto pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznych - wpływa na konsystencję kosmetyków, powoduje wzrost lepkości.

Stearic Acid - organiczny związek chemiczny. Należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Ciało stałe koloru białego. Substancja słabo rozpuszcza się w wodzie. Natomiast dobrze rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych oraz etanolu. Substancja renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych z warstwy rogowej naskórka. Dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową i częściowo hamują proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Kwas stearynowy pełni również rolę stabilizatora emulsji, czyli chroni np.krem przed rozwarstwianiem, a tym samym przedłuża trwałość kosmetyków.

Xanthan Gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.

Phenoxyethanol - substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

Methylparaben - substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,4 % w przeliczeniu na kwas hydroksybenzoesowy dla pojedynczego estru i 0,8 % w przeliczeniu na kwas hydroksybenzoesowy dla mieszaniny estrów. Metyloparaben jest jednym z najlepiej przebadanych konserwantów, stosowany zarówno w kosmetykach żywności jaki i lekach. Najnowsze badania zatwierdzone przez Komisję Europejską wskazują na bezpieczeństwo stosowania tej substancji w kosmetykach.

Propylene Glycol - glikol propylenowy, humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Substancja nawilżająca skórę. 
Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.

DMDM Hydantoin - substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem)

Parfum - perfumy.

Coumarin - związek organiczny z grupy laktonów (lakton kwasu o-hydroksycynamonowego) o przyjemnym zapachu wysuszonej trawy. Występuje w wielu roślinach z rodziny traw, storczykowatych, motylkowatych, jasnotowatych. Składnik kompozycji zapachowych.

OPAKOWANIE:
Krem do rąk zamknięty jest w lekko spłaszczonej, plastikowej tubce w kolorze białym z brązowymi napisami. Jest ono proste w swojej szacie, tak jak większość kosmetyków Ziaji. Zamykane na "klik".

KONSYSTENCJA:
Zbliżona do konsystencji innych kremów, ale lekko wodnista przez co szybko się wchłania.
KOLOR/ZAPACH:
Koloru białego, po rozsmarowaniu w ogóle tego nie widać. Jeśli chodzi o zapach, to pięknie i mocno pachnie kokosami. Niektórym może to przeszkadzać, ale ja go kupiłam ze względu na zapach.

MOJA OPINIA:
No cóż... Miałam co do niego duże wymagania i troszkę się zawiodłam.  Po umyciu rąk i zaaplikowaniu kremu na początku są one nawilżone, ale po paru chwilach nieprzyjemnie suche, więc trzeba go ponownie użyć. Nie mniej regeneruje nawet bardzo zniszczoną skórę dłoni. Lekko wygładza i zmiękcza dłonie, ale nie zauważyłam, aby wzmacniał paznokcie i aby się mniej rozdwajały. 

Raczej nie kupię go więcej. 


52 komentarze:

 1. Szkoda, że się nie sprawdził. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam, ale bardzo dawno. Obecnie używam pomadki do ust z tej serii. ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czaję się na tę pomadkę, ale jeszcze jej nie widziałam w drogeriach :D

   Usuń
 3. Miałam go, ale nie zachwycił mnie ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z tej serii miałam Kozie mleko i te z kolei uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam jeszcze, ale w najbliższych dniach wybieram się do drogerii wybrać nowy krem :))

   Usuń
 5. Dla zapachu moze bym sie skusila, ale jak działanie ma słabe to watpie : c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla samego zapachu nie warto go kupować :))

   Usuń
 6. Tego konkretnego nie miałam, ale ogólnie kremy do rąk z Ziajii mnie trochę rozczarowały... Wszystkie jakie do tej pory miałam, nie były jakieś specjalnie wyjątkowe. A szkoda, bo inne ich produkty bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zauważyłam, że kremy są dość słabe. Jestem fanką innych ich kosmetyków, bo mnie nie uczulają i nie zapychają :)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). Miałam eveline z kozim mlekiem i był o niebo lepszy :)

   Usuń
 8. Nieznosze kremów do rąk, które powodują takie dziwne wysuszenie po jakimś czasie- żeby tylko uzyć go ponownie ;| Grrr... A szkoda, bo ziaję lubię!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to denerwuje... I gdyby taki efekt nastąpił po 30 minutach chociaż, a tu dosłownie wsiąknie i już są suche...

   Usuń
 9. Próbowałam go kiedyś i faktycznie bardzo szybko dłonie robią się znowu suche .
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie, takie zachowanie si kremu wyklucza go z dalszej wspolpracy ;)

   Usuń
 10. Używałam kiedyś , ale nie pamiętam jak przebiegała nasza współpraca :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja wspolpraca z nim nie przebiegla dosc owocnie ;D

   Usuń
 11. Miałam go kiedyś i bardzo lubiłam :) Wielkim plusem był zapach, który na prawdę pachnie kokosem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapach jest przecudowny :). Ale juz teraz nic innego mnie w nim nie przyciaga ;D

   Usuń
 12. Lubiłam go używać głównie przez zapach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez, tylko dla zapachu, ale z czasem zaczelo mnie denerwowac, ze mam po nim takie suche rece ;p

   Usuń
 13. miałam go bardzo dawno temu, ale szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie jak się sprawdzał :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Już po paru chwilach suche dłonie? O nie... bubel!

  OdpowiedzUsuń
 15. raczej go nie kupię.... tym bardziej, że mam już swojego ulubieńca do rąk :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez go nie kupie wiecej, ale nadal szukam swojego ulubienca:-))

   Usuń
 16. Z Ziai miałam krem do rąk Kozie mleko i pamiętam, że działanie pierwszej tubki było znakomite. Kupiłam kolejną, ale już było trochę gorzej. Kokosowego nie używałam nigdy i obawiam się, że na moich dłoniach by się nie sprawdził.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mialam jeszcze kremu z kozim mlekiem z ziaji, ale tez czytalam, ze szalu nie zrobil wielkiego u dziewczyn:-).

   Usuń
 17. Ładnie pachnie, czasem go używam (mam tubkę, której nie mogę skończyć), faktycznie działanie nie powala. Najlepszy krem jaki w życiu miałam do rąk to krem z I Coloniali - można je kupić w Douglasie - zapach i działanie - pierwsza klasa;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja go juz koncze na sile:-). Nie mialam tego, ale chyba sie po niego wybiore:-)

   Usuń
 18. Bardzo lubię jego zapach, ale jeśli chodzi o działanie, to mam podobne spostrzeżenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze sie, ze nie jestem sama pod tym wzgledem:-)

   Usuń
 19. Ja ogólnie bardzo lubię ziaję, ale wiem, że mają kilka kosmetyków, które się nie sprawdzają :) tego nie miałam, ale już wiem, że nie warto go kupować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez lubie ziaje, ale nie wszystkie kosmetyki moga byc dobre:-)

   Usuń
 20. Ja bardzo lubie zapachy kokosa:)
  Ale szkoda ze sie nie sprawdził:(

  little-jay999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, nie kazdy kosmetyk jest idealem:-)

   Usuń
 21. zapach mnie zastanowił, ale firma owa mnie zapycha niestety starsznie ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczescie mnie nie zapycha, bo uzywam wiele ich kosmetykow i spisuja sie bardzo dobrze ;-)

   Usuń
 22. Uwielbiam zapach tej serii i koziego mleka, ale te kremy używałam kilka razy i powiem szczerze, że wysuszał mi dłonie. Więcej nie sięgnę po kremy do rąk Ziaja.

  OdpowiedzUsuń
 23. uwielbiam ten krem! cudownie pachnie <3


  www.myuuniverse.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Szkoda że się nie sprawdził, bo zapowiadał się dość fajnie. ♥

  OdpowiedzUsuń
 25. zapach ma cudowny :)
  obserwuję i zapraszam do siebie :
  http://kosmetycznetestowanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapach m oże i ma cudowny, ale krem to nie tylko zapach, ale i właściwości :)

   Usuń
 26. Miałam ten krem. Ogólnie byłam zadowolona. Ma fajny zapach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie się w ogóle nie sprawdził ;-)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz. W wolnej chwili na pewno przeczytam Twoją notkę i również skomentuję, tylko zostaw adres bloga ;))

Asiulcowa. Obsługiwane przez usługę Blogger.